منطقه نمونه گردشگری قلعه سر شیر با سرمایه گذاری بخش خصوصی به مساحت 60 هکتار در فاز اول در محدوده شهری تاریخی و خوش آب و هوا به نام پیربکران احداث گردید.
ساخت منطقه نمونه گردشگری قلعه سر شیر  با هدف جذب گردشگر داخلی و خارجی در سال 85 با اخذ مجوز های مربوطه از نهاد های ذیربط شروع و در سال 91 آماده بهره برداری گردید.
نزدیکی به مرکز شهر اصفهان و دسترسی آسان و چهار فصل بودن این منطقه باعث شد گردشگران در هر زمان و فصل بتوانند از خدمات این منطقه با بهترین کیفیت بهره مند شوند .
گذر رودخانه زاینده رود از دل این منطقه و پارک ساحلی احداث شده به مساحت 30 هکتار در کنار آن با امکانات کامل ورزشی و خدماتی مرتبط به سنین مختلف ، همینطور پیاده روی در کنار باغات میوه با آب وهوای پاک و صدای دلنشین زاینده رود و انجام ورزش کوه نوردی در کوه های موجود در محل احداث منطقه نمونه  باعث متمایز بودن این منطقه نمونه از دیگر مناطق گردیده است .
ساخت هتل 5 ستاره ، ویلا های اقامتی ،کلوپ ورزشی متشکل از استخر ، سالن آرایش ، ماساژ درمانی، آب درمانی ، بولینگ ، بیلیارد ، از دیگر امکانات این منطقه می باشد. از مشخصات فنی این منطقه می توان به وجود زیر ساخت های شهری : آب شرب ، گاز ، برق، تلفن ، تلفن داخلی ، اینترنت و خیابان های عریض اشاره نمود.
دارای حراستی قوی با تجهیزات کامل به طور  24 ساعته  این منطقه را محیطی ایمن و آرام  برای گردشگران نموده است .
احداث برکه مصنوعی در دل این منطقه با آبنماهای زیبا  با هدف  حفظ  و صرفه جویی در مصرف آب ، منبعی مناسب برای آبیاری فضای سبز  بوده و با ایجاد محیطی دلنشین و فرح بخش ، ایستگاهی برای استراحت گردشگران گرامی می باشد.
امید است که بتوانیم به پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تاکیدات دولت محترم در خصوص توسعه صنعت گردشگری ، سهم کوچکی در این امر مهم داشته باشیم .

طراحی سایت توسط NPRZ