5000 متر مربع فضای ایجاد شده این رستوران  می باشد.دارای 3 آشپزخانه مجزا از هم این امر باعث حفظ بهداشت و سلامت مواد غذایی در محیط آشپزخانه مرکزی شده  لذا مواد اولیه بعد از ورود به آشپزخانه اول و سردخانه زیر صفر و بالای صفر جهت شست و شو و پاک نمودن مراحل خود را سپری نموده و بعد از تایید مسئول مربوطه به آشپز خانه دوم جهت انجام پخت غذا وارد شده و پس از پخت به آشپزخانه سوم در گرمکن های مخصوص جهت سرو انتقال داده می شود .
آشپزخانه سوم در دید مشتریان گرامی  می باشد و این عزیزان می توانند از مراحل سرویس و پخت انواع کباب های ایرانی دیدن نمایند. مجزا نمودن اتاق زباله ، شست و شوظروف ، انبار ، رختکن پرسنل از محوطه آشپزخانه باعث حفظ بهداشت محیط گشته و کلیه پرسنل داخل آشپزخانه با پوشش کاملا بهداشتی اقدام به پخت غذا در محیطی پاکیزه می نمایند. لذا ورود افراد متفرقه و همین طور پرسنل سرویس دهی  به داخل آشپزخانه ممنوع می باشد.
پخت نان سنگک داغ در تنور باعث تنوع در سرو غذا گشته است.
این مجموعه می تواند کلیه غذا های ایرانی و فرنگی را به تعداد 2000 نفر پخت نماید .
تنوع در انواع سالاد ها و دسرها از دیگر مشخصه های این رستوران می باشد . ایجاد محیطی آرام و دلنشین با برنامه های متنوع و شاد  در هنگام پذیرایی خاطره ای  دلنشین و به یاد ماندنی در دفترچه خاطرات گردشگران به جای می گذارد .
هدف ما احترام به حقوق مشتریان عزیز با بهترین سرویس دهی و کیفیت غذا با کمترین قیمت می باشد.

برای دیدن تصاویر رستوران باغ طلائی اینجا کلیک کنید

طراحی سایت توسط NPRZ